ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری *
گذرواژه *
مرا به خاطر بسپار
جمعه, 14 ارديبهشت 1397 23:05

گفت‌وگوی اختصاصی با سرکار خانم مهناز صیدی

خانم مهناز صیدی از جمله نویسندگان بسیار پرطرفدار انتشارات شادان است که آثار ایشان عموماً با اقبال مخاطبان روبه‌رو می‌رود. در نمایشگاه کتاب امسال از اثر تازه ایشان «مرا عهدی‌ست...» رونمایی شد و همچنین با حضور در غرفه انتشارات، با علاقمندان خود نیز دیدار داشتند. به همین بهانه گفت‌وگویی با ایشان داشته‌ایم که در ادامه می‌آید.

1. در مورد کتاب تازه خود توضیحی مختصر بدهید.
مانا مهرآرا غمی بر سینه دارد که هیچ مرهمی برای تسکینش نمی‌بیند، مگر عهدی که سال‌ها پیش با خود و خدای خود بسته است. مدت‌ها شانه‌هایش سنگین از این بار است تا روزی که بالاخره فرصت وفای به این عهد برایش پیش می‌آید؛ اما در موقعیتی قرار می‌گیرد که باید انتخاب کند: خودش یا دیگری؟ سبک‌باری قلب و روحش یا احتیاط و آینده نگری؟

2. سوژه کتاب را چگونه انتخاب کردید؟
سوژه کتاب برگرفته از مسائل اجتماعی جامعه امروز ماست. بخشی از آن به دغدغه و مشکلات درمانی مربوط می‌شود. مسائلی که گاهی به کمک و حضور مردم نیازمند است و نقشی که می‌توانند داشته باشند. بخش دیگر هم به رابطه‌های پیدا و پنهانی پرداخته که میان زنان و مردان جامعه امروزمان در حال شکل‌گیری است و متأسفانه به صورت ناهنجاری زشت، خانواده‌ها و گاه زندگی افراد را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.

3. مخاطب کتاب خود را بیشتر چه گروه یا رده‌ای می‌بینید؟
امیدوارم هر شخصی با رده سنی بالای هجده سال از این کتاب لذت ببرد.

4. این روزها خودتان مشغول به خواندن کتابی هستید؟ آن را معرفی می‌کنید؟
از میان کتاب‌های ایرانی در حال حاضر مشغول خواندن کتاب «قهوه سرد آقای نویسنده» هستم و از مطالعه‌اش لذت می برم. در میان رمان‌های انگلیسی زبان هم کتاب چهارم از سری کتابهای کوهستان کلرادو (Colorado Mouuntain) نوشته خانم «کریستن اشلی» را چند روز پیش به پایان رساندم. برای دوستانی که به سبک رمانتیک ـ پلیسی علاقمند هستند این سری کتاب را توصیه می‌کنم.

5. چه برنامه فرهنگی (در زمینه کتاب) برای سال 97 دارید؟ سوژه‌ای نیمه کاره یا موضوعی که قصد دارید بنویسید؟
انشاء‌الله تصمیم به نوشتن کتاب تازه‌ای دارم. سوژه تقریباً مشخص شده و در حال حاضر مشغول بررسی و تحقیقات اولیه روی آن هستم.

6. حرف خاصی برای مخاطبان و علاقمندان آثارتان
نوشتن برایم فقط دست به قلم بردن نیست. کتاب‌هایم، پل ارتباطی من با افرادی است که تا دیروز برایم غریبه بودند و امروز مرا مخاطب نظرات خود قرار می‌دهند. برایم تبدیل می‌شوند به دوستانی که کلماتشان، احساسات و انتقاداتشان باعث دلگرمی‌ام می‌شود. با صبوری‌هایشان مرا همراهی و حمایت می‌کنند. پیگیر من و دل نوشته‌هایم هستند. برایم دنیا دنیا ارزشمندند. از خدا همیشه خواسته‌ام همچنان نظر لطفش را از من دریغ ندارد و مرا همیشه شایسته و لایق این همراهی نماید. سپاسگزار همه شما خوبان هستم.

خواندن 222 دفعه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top