من خر رو بگو که یه روزی عاشقت بودم!

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

● تعریف
عاشقی نوعی بیماری است که شما را دچار اختلال در خوردن، خوابیدن، حرف زدن و سایر فعالیت های روزمره می کند. بر قوای عقلی و دماغی تان اثر می گذارد و قدرت تشخیص تان را در مورد طرف مقابل تا حد صفر تنزل می دهد. عشق بر اساس آخرین کشفیات عرفا، از دل (معادل آناتومیک شکم) شعله می کشد ولی سایر اعضا را تا ناکجاآبادتان می سوزاند و از حیز انتفاع خارج می کند. این بیماری ممکن است از فردی به فردی سرایت کند و به صورت یک سوءتفاهم دو طرفه ظاهر شود و ممکن هم است که واگیردار نباشد. معمولا مدت ابتلای آن بسته به قدرت مقاومت افراد فرق می کند. در مواقع حاد، ممکن است شما را تا پای مرگ نیز ببرد. یک پزشک عمومی چینی، طرف قرارداد با بیمه خدمات درمانی، معتقد است مردن در راه عشق از زندگی با معشوقه به مراتب راحت تر است و طرف شانس آورده.

● نشانه ها
اگر با دیدن سریال های رمانتیک تلویزیون و فیلم های سینمایی بعد از ظهر جمعه شبکه ۱، به جای نچ نچ و اذعان به چرند بودن اثر، اشک از دیده تان روان می شود و منقلب می شوید، احتمال بدهید عاشق شده باشید. البته کسانی هم که از زوال عقل رنج می برند، در رویارویی با چنین آثاری عکس العمل های مشابه نشان می دهند که تشخیص تفاوت های آن قدری دشوار است.
افراد مبتلا به بیماری توهم دچارند و فکر می کنند طرف مقابل، کامل ترین، جالب ترین و برترین موجود در کهکشان راه شیری و منظومه شمسی است و به بودن در کنار چنین آدم با فضل و کمالاتی افتخار می کنند. متاسفانه آنها وقتی از سوءتفاهم درمی آیند و به مراتب فهم و درک و شعور پایین طرف پی می برند که دیگر دیر شده و کاریش نمی شود کرد. اگر شما هم چنین حسی دارید، متاسفانه به درد عاشقی مبتلایید.
کسی که عاشق است از بودن در کنار طرف مقابل شاد می شود. اگر با او برای شام بیرون رفتید و دیدید موقع دیدن صورتحساب اخم کرد یا موقع درآوردن ماشین از پارک به کسانی که دوبله پارک کرده اند، بد و بیراه گفت یا خمیازه کشید و گفت شب دیر خوابیده، بدانید که حتما عاشقتان نیست و از او جدا شوید.
اگر کسی دلباخته دیگری باشد، همیشه حاضر به شنیدن گفته ها و نظراتش است. اگر به او زنگ زدید و دیدید که می گوید در جلسه ام یا دارم رانندگی می کنم و بعدا زنگ می زنم یا اگر در پاسخ به اظهارات محبت آمیز شما پشت تلفن، حاضر نشد که بگوید دوستتان دارد و جدی و خشک با شما حرف زد وگفت که الان نمی تواند حرف بزند، بدانید که پای فرد دیگری در میان است و او دیگر به هیچ وجه حوصله شما را ندارد و بهتر است رابطه تان را به هم بزنید.
عاشقان معمولا رویای هم را کامل می کنند. اگر یکی رویای اسب ببیند، دیگری اصطبل و کاه و یونجه می بیند. اگر یکی کلبه ساحلی آرزو کند، دیگری کوبیده با گوجه اضافه را تصور می کند. آنها گوجه اضافه، کلبه، کاه، یونجه و اسب را مثل پازلی کنار هم می چینند و به سریال های خارجی علاقه نشان می دهند. اگر فردی که در کنار شماست، حوصله ورود به دنیای رویاهای شما و حتی سفر با تایتانیک را هم ندارد و رویای او محدود به یک چهاردیواری با رهن کامل است، بدانید که دوستتان ندارد و بروید عاشق یکی دیگر بشوید که تایتانیک سرش می شود.

● راه های انتقال
منتظر موقعیت باشید: جلوی جمع یا پشت تریبون یا در جریان یک سخنرانی یا میزگرد به کسی نگویید عاشقش هستید چون ممکن است شعور و جنبه اش را نداشته باشد و خدای ناکرده کدورتی از شما به دل بگیرد. بی شک ۲ یا ۳ بعد از نیمه شب نیز، آن هم از طریق تلفن، زمان چندان مناسبی برای این کار نیست زیرا ممکن است شما خواب آلود باشید و تمرکز لازم را برای ادای کلمات زیبا و شاعرانه نداشته باشید بنابراین دنبال موقعیت مناسب بگردید. پیامک هم چندان ابزار مناسبی برای این کار نیست. چون ممکن است بعدها بفهمید اشتباهی به جای او، به پیرمرد سرایدار اداره اظهار عشق کرده اید.
رمانتیک باشید: آن گونه که تاریخ در فیلم ها و سریال ها نشان داده است، عشاق معمولا نیمه شب در جنگل زیر نور ماه یا در هنگام سقوط هلی کوپتر یا هواپیما یا در حال غرق شدن کشتی یا در جریان تصادف اتومبیل سر چهارراه عشقشان را به هم ابراز داشته اند. شما هم باید سعی کنید جمله های مناسبی را از کتا ب های مهم عاشقانه حفظ کنید و دنبال موقعیت مناسب ابرازش بگردید. چنین موقعیت هایی را بیابید و استفاده کنید. بی شک زیر نور چراغ فلورسنت یا نورافکن گشت شبانه ارشاد، محل مناسبی برای این کار نیست چون درجه نور و فشار محیط بر احساسات و عواطف اثر عکس دارد ممکن است شما را به جایی بکشاند که جز با ضمانت نامه معتبر امکان خلاصی نداشته باشید.
اصرار کنید: معمولا انسان ها دوست ندارند بلافاصله به تقاضاها پاسخ مثبت بدهند بنابراین اگر طرف درخواست شما را رد کرد، لابد پاسخش مثبت است. پس اصرار کنید و سماجت به خرج دهید. اگر اعتنا نکرد، تهدید کنید و پای خانواده را وسط بکشید. برایش خط و نشان بکشید و بگویید که خانه خرابش می کنید. معمولا افراد تا تهدید نشوند، پاسخ مثبت نمی دهند. اگر در نهایت موفق نشدید، شدت عمل بیشتری به خرج دهید. دیگی که برای شما نمی جوشد، همان بهتر که سر سگ در آن بجوشد.

● درمان
پزشکان بهترین راه درمان عارضه عاشقی را ازدواج می دانند. علایم این بیماری با ازدواج به مرور برطرف و پس از مدتی به کلی محو می شود.
نشانه های بهبود
نشانه های بهبود کم کم و تدریجی پس از ازدواج در رفتار و گفتار ظاهر می شود. معمولا فرد پس از طی دوره بهبود روزی چند بار ابراز می دارد: «من خر رو بگو که یه روزی عاشقت بودم!»

خواندن 2315 دفعه

دیدگاه‌ها  

#7 سیلنا 1391-11-18 14:50
متن جالبی بود..:)
سعی می کنم که از مطالبتون استفاده کنم...:d
#6 ارام 1391-11-17 20:58
خوب بود باحال بود. فقط ازدواج زورکی که بدرد نمی خوره بنظر من با تهدید و این حرف ها بعد ازدواج زندگی هردو جهنم میشه .فقط چند وقت اول برای عاشق خوبه بعد بالاخره خسته میشه و زندگی اون بیچاره رو هم خراب میکنه
#5 شادی 1391-11-14 11:38
خیلی با حال بود، مرسی
#4 ارش 1391-11-14 11:35
اصلا خوب نبود!!!!!!!!!!!!! اگه قرار باشه به این مقاله گوش بدیم باید 75 درصد رماناتونو نخونیم دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
#3 متینه 1391-11-13 21:58
متنو دوسش داشتم،خوب بود
#2 شیوا 1391-11-11 13:10
:d
جالب بود...
خب من متوجه شدم که عاشقه طرفم نیستم پس رفتم که بی خیالش بشم....ممنون شادان...:دی
#1 فرید 1391-11-10 21:26
عالی بود :)

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید